HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA

PROMOTION

HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA HOTEL GRANIT ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA HORSKÝ HOTEL GRANIT A KLIMATICKÉ KÚPELE TATRANSKÉ ZRUBY HOTEL GRANIT PIEŠŤANY VYSOKOŠPECIALIZOVANÝ ÚSTAV PRE PĽÚCNE CHOROBY NOVÁ POLIANKA Facebook HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA - ONLINE KAMERA


HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA O 1500 m bližšie ku hviezdam
HORSKÝ HOTEL GRANIT** sa nachádza v nadmorskej výške 1.428 m n. m. Je to ideálne miesto pre oddych v srdci Veľkej Fatry, kde má príroda prednosť pred civilizáciou a je najlepšia alternatíva pre prežitie pokojného pobytu v krásnej prírode Národného parku. Krásne prírodné scenérie a liečivý pokoj vyčarujú príjemnú atmosféru v každom ročnom období. Príďte si oddýchnuť do prostredia, ktoré je Vám celoročne k dispozícii a zaručuje regeneráciu tela aj ducha.

Smrekovica je najvýznamnejšia zastávka na turistickej trase liptovskej časti hrebeňovky Veľkej Fatry. Je situovaná medzi vyhliadkovými vrcholmi Skalná Alpa a Malá Smrekovica.

Hotel Granit je miesto, kde sú všetci o 1.500 metrov bližšie ku hviezdam.

História

Prvá chata, pomenovaná Hermanova chata bola postavená v rokoch 1926 – 1927. Druhú chatu na Smrekovici dal postaviť Andrej Hlinka v priestore Ondrejovo, podľa čoho bola pomenovaná ako Ondrejova Chata, ktorá stála 500 m od Hermanovej chaty. V roku 1941 chatu od mesta Ružomberok odkúpil Klub slovenských turistov a lyžiarov. Práve Klub Ondrejovu chatu rozobral a premiestnil k Hermanovej, čím vznikla nadstavba, ktorou sa zvýšili podlažia a chaty sa spojili do jednej - terajšej hlavnej budovy „A“. Bola útočiskom pre partizánov a vojakov. 12. januára 1945 však vyhorela. S výstavbou novej chaty sa začalo na pohorelisku v rokoch 1945 – 1947. Tretia chata, murovaná, bola postavená za pomoci mesta a vojska v roku 1942 – terajšia budova „B“.