HORSKÝ HOTEL GRANIT A KLIMATICKÉ KÚPELE TATRANSKÉ ZRUBY

PROMOTION

HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA HOTEL GRANIT ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA HORSKÝ HOTEL GRANIT A KLIMATICKÉ KÚPELE TATRANSKÉ ZRUBY HOTEL GRANIT PIEŠŤANY VYSOKOŠPECIALIZOVANÝ ÚSTAV PRE PĽÚCNE CHOROBY NOVÁ POLIANKA Facebook HORSKÝ HOTEL GRANIT A KLIMATICKÉ KÚPELE TATRANSKÉ ZRUBY - ONLINE KAMERA


HORSKÝ HOTEL GRANIT TATRANSKÉ ZRUBY O 1000 m bližšie ku hviezdam
Tatranské Zruby sú výnimočnou časťou obce Vysoké Tatry, sú pokojným zázemím rušného Smokovca a výborným východiskom na turistiku v centrálnej časti Vysokých Tatier. Horský hotel Granit a klimatické kúpele Tatranské Zruby sa nachádza vo Vysokých Tatrách na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1000 m n.m. na území Tatranského národného parku. Hotel a klimatické kúpele poskytujú ubytovacie a stravovacie možnosti európskeho štandardu s relaxačným zázemím a navyše poskytujú komplexnú klimatickú kúpeľnú liečbu. Súčasťou kúpeľnej liečby je aj novovybudované oddelenie rehabilitácie, ktoré bolo uvedené do prevádzky v roku 2010.

História

Rekreačná osada Tatranské Zruby sa nachádza na západ od Starého Smokovca pri ceste Slobody. Osada vznikla v roku 1923 ako zrubový výcvikový tábor pre horské jednotky československej armády, preto sa pôvodne používal názov Vojenské Zruby. Frekventanti armádnych kurzov a cvičení sa často využívali pri budovaní tatranských turistických chodníkov a chát. Počas Slovenského národného povstania sa miestna vojenská posádka zapojila do protifašistického odboja. Po hrozbe bombardovania tatranských osád fašistickým letectvom sa presunula do Nízkych Tatier. Po vojne sa Tatranské Zruby stali vojenskou zotavovňou. V roku 1967 tu postavili veľkú modernú zotavovňu hotelového typu. (Daniel Kollár - Dajama 1998). V osade sa nachádza pomník na pamiatku 24 sovietskych letcov a československých výsadkárov, ktorí prichádzajúc na pomoc Slovenskému národnému povstaniu zahynuli 9. 10. 1944 v troskách transportného lietadla Douglas na Zadnom Gerlachovskom štíte.

OZNAM

V súčasnosti prebiehajú v Hoteli Granit Tatranské Zruby rekonštrukčné práce vstupnej hotelovej haly, recepcie, baru.

Touto cestou sa chce vedenie a personál hotela ospravedlniť ubytovaným hosťom za situáciu, ktorá je s rekonštrukčnými prácami spojená.

Ďakujeme Vám za ústretovosť a porozumenie.