VYSOKOŠPECIALIZOVANÝ ÚSTAV PRE PĽÚCNE CHOROBY NOVÁ POLIANKA

PROMOTION

HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA HOTEL GRANIT ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA HORSKÝ HOTEL GRANIT  TATRANSKÉ ZRUBY HOTEL GRANIT PIEŠŤANY VYSOKOŠPECIALIZOVANÝ ÚSTAV PRE PĽÚCNE CHOROBY NOVÁ POLIANKA Facebook


Ústavné liečenie


AKO POSTUPOVAŤ PRI PRÍCHODE NA LIEČENIE A AKO PREBIEHA LIEČEBNÝ POBYT?

Po príchode do ústavu na základe predvolania na liečenie, či po dohovore je pacient zaregistrovaný v Prijímacej kancelárii ústavu na prízemí, kde je i ambulancia praktického lekára , imunoalergologická ambulancia a pneumologická ambulancia. Pacient je ubytovaný na Lôžkovom oddelení v štandardných izbách (2- až 4-lôžkové izby), či v apartmáne (za príplatok). Po registrácii prijíma pacienta jeho ošetrujúci ústavný lekár, ktorý navrhne ďalší diagnostický, liečebný a rehabilitačný plán.

Diagnostické vyšetrenia a vizity prebiehajú najmä v doobedňajších hodinách. Rehabilitácia a fyzioterapia a iné výkony v prípade potreby aj popoludní. Ak pacient nemá naplánovanú procedúru, má v čase od obeda do večere osobné voľno, ktoré môže využiť podľa osobných dispozícii na prechádzky v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier.

Stravovanie je zabezpečené priamo v ústave 3-krát denne. V prípade záujmu ústav poskytuje vegetariánsku stravu alebo výber z 9 liečebných diét.

Počas liečenia je zabezpečená nepretržitá kvalifikovaná zdravotnícka služba, ktorá vykonáva aj večernú vizitu. Dĺžka liečby závisí od zdravotného stavu. Pobyt pacientov s chronickými ochoreniami je obvykle do 21 dní, čo je doba potrebná na liečebný účinok klimatoterapie. Pre posudkové účely pre OSSR a diferenciálno-diagnostické pobyty je táto doba obvykle kratšia.

Počas liečenia a po stanovení diagnózy ošetrujúci ústavný lekár navrhne liečebný postup pre optimálne riešenie zdravotného problému pacienta. Po ukončení liečebného pobytu v ústave vystaví lekár pre pacienta a ošetrujúceho lekára Lekársku správu s návrhmi na následnú zdravotnú starostlivosť. Liečenie pacientov s TBC podlieha zvláštnemu režimu v špeciálnej oddelenej časti ústavu, pre vylúčenie kontaktu s okolím.