VYSOKOŠPECIALIZOVANÝ ÚSTAV PRE PĽÚCNE CHOROBY NOVÁ POLIANKA

PROMOTION

HORSKÝ HOTEL GRANIT SMREKOVICA HOTEL GRANIT ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA HORSKÝ HOTEL GRANIT A KLIMATICKÉ KÚPELE TATRANSKÉ ZRUBY HOTEL GRANIT PIEŠŤANY VYSOKOŠPECIALIZOVANÝ ÚSTAV PRE PĽÚCNE CHOROBY NOVÁ POLIANKA Facebook


Ústavné liečenie


AKO POSTUPOVAŤ PRI PRÍCHODE NA LIEČENIE A AKO PREBIEHA LIEČEBNÝ POBYT?

Po príchode do ústavu na základe predvolania na liečenie, či po dohovore je pacient zaregistrovaný v Prijímacej kancelárii ústavu na prízemí, kde je i ambulancia praktického lekára , imunoalergologická ambulancia a pneumologická ambulancia. Pacient je ubytovaný na Lôžkovom oddelení v štandardných izbách (2- až 4-lôžkové izby), či v apartmáne (za príplatok). Po registrácii prijíma pacienta jeho ošetrujúci ústavný lekár, ktorý navrhne ďalší diagnostický, liečebný a rehabilitačný plán.

Diagnostické vyšetrenia a vizity prebiehajú najmä v doobedňajších hodinách. Rehabilitácia a fyzioterapia a iné výkony v prípade potreby aj popoludní. Ak pacient nemá naplánovanú procedúru, má v čase od obeda do večere osobné voľno, ktoré môže využiť podľa osobných dispozícii na prechádzky v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier.

Stravovanie je zabezpečené priamo v ústave 3-krát denne. V prípade záujmu ústav poskytuje vegetariánsku stravu alebo výber z 9 liečebných diét.

Počas liečenia je zabezpečená nepretržitá kvalifikovaná zdravotnícka služba, ktorá vykonáva aj večernú vizitu. Dĺžka liečby závisí od zdravotného stavu. Pobyt pacientov s chronickými ochoreniami je obvykle do 21 dní, čo je doba potrebná na liečebný účinok klimatoterapie. Pre posudkové účely pre OSSR a diferenciálno-diagnostické pobyty je táto doba obvykle kratšia.

Počas liečenia a po stanovení diagnózy ošetrujúci ústavný lekár navrhne liečebný postup pre optimálne riešenie zdravotného problému pacienta. Po ukončení liečebného pobytu v ústave vystaví lekár pre pacienta a ošetrujúceho lekára Lekársku správu s návrhmi na následnú zdravotnú starostlivosť. Liečenie pacientov s TBC podlieha zvláštnemu režimu v špeciálnej oddelenej časti ústavu, pre vylúčenie kontaktu s okolím.